Yükleniyor...
4.0 Puan
8 Yorum

Mekan Kıraat Evi

Kızılay Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No 88/1, Kızılay, Çankaya, Ankara
Kategoriler Kafeler
Mutfaklar Kafe
Ortalama tutar İki kişi için : 35.00 TL
Telefon 0312 4186488
Neler var?
  • Nakit Ödeme
  • Alkol bulunmaz.
  • Lunch menü var
  • Akşam yemeği uygun.
  • Kahvaltı
  • Kapalı alan var.
  • Nargile
  • Dış mekan var.
  • Klimalı
Yorumlar (8)
5
M....... D.........
Herşeyden önce Kızılay'ın o hengamesinden uzak şirin bir yer. Fiyatlarında uygun ve en önemlisi mescidide mevcut. Tam anlamıyla ihtiyaç giderilebilecek bir mekan. Nargileside bir hayli temiz hazırlanmakta.
5
Ö.... B.......
Burayı gerçekten çok seviyorum. Gizli bir bahçe gibi Kızılay'da bir apartmanın ust katında. Termos çay (demlik degil maalesef) 14 tl. Fiyatlar çok uygun kahvaltı tabağı 15 tl güzeldi her şeyi vardı. Askıda çay çorba bırakabiliyorsunuz genelde islami kesimin ve yabancıların takıldığı bir ortam. gerçekten hoş.
1
M.... K....
Müşterilerine ilgi gösterilmesini geçtim, saygısızlık boyutundaki davranışları ile gözümden düşmüş mekandır. Bir kişinin kılık kıyafetine bakılarak dini tercihinin/bilgisinin yargılanması (sözde) bakış açılarına hiç uymasa da bu muameleye maruz kaldım. Üstelik sadece bir kere değiş birden fazla bayat çay getirildi masama. Keşke kendilerini biraz geliştirmeye çalışsalar, her açıdan.
3
M..... E....
Mekanın ortamı ve çaldığı müzikler oldukça iyi ama benim asıl değinmek istediğim nargilesidir. Öncelikle nargilenin gelmesi uzun sürdü ve küp köz kullanmaları ayrı bir eksidir mekan için ama en önemlisi el-fakir serler güzel fakat cappuccino istediğimde daha önce anasonda kullanılmış bir serde geldi içerken anason tadı geliyor buradan puanını oldukça kırdım.
4
M...... T....
Kıraathane disiplini ve edebinin aksine Mekan'da masaları tozlu, kırıntılı, çöplü bırakılmış ve temizlenmemiş bulabilir; ikinci çayı söylemek için garsonun gelmesini -sizin için gelmesini değil, oradan öylesine geçmesini- yarım saat bekleyebilir, tarif ettiğiniz siparişi tam karşılığıyla alamayabilirsiniz. Cafe - Bistro'ların aksine Mekan'da daha önce muhtemelen işitmediğiniz iyi müzikler dinleyebilirsiniz, sizi ve sohbeti yormayan müzikler. Buranın en güzel tarafı ortamı, atmosferi şüphesiz: Sohbet ederken, çalışırken rahatsız edilmezsiniz ne çalışanlarca ne başkalarınca. İçerisi sahaf gibidir. Üstelik alelade kitaplar yoktur, iyi kitaplar vardır ve fakat bu kitaplar insana bir çayın maliyetini birkaç saatle ödettirebilecek kadar ilgi uyandırabilen cinstendir. Mekan'a "tok karna" gelin. Çayı çok güzel buranın. Demli, lezzetli, tok ve sert, damakta kendini hissettiren bir çayı var. Eğer çay siparişi verirken menüdeki kaçak çayı seçerseniz (Ahmed Tea idi sanırım) saydığım özellikleri kuvvetlendirilmiş bir çay içersiniz. Mekan'a aç karna geldiyseniz kuru fasulyesini yiyin sonra çay söylersiniz. İçeride satılmayı bekleyen bir papağan vardır. İmkanınız varsa satın alırsınız.
4
M...... T....
Kıraathane disiplini ve edebinin aksine Mekan'da masaları tozlu, kırıntılı, çöplü bırakılmış ve temizlenmemiş bulabilir; ikinci çayı söylemek için garsonun gelmesini -sizin için gelmesini değil, oradan öylesine geçmesini- yarım saat bekleyebilir, tarif ettiğiniz siparişi tam karşılığıyla alamayabilirsiniz.

Cafe - Bistro'ların aksine Mekan'da daha önce muhtemelen işitmediğiniz iyi müzikler dinleyebilirsiniz, sizi ve sohbeti yormayan müzikler. Buranın en güzel tarafı ortamı, atmosferi şüphesiz: Sohbet ederken, çalışırken rahatsız edilmezsiniz ne çalışanlarca ne başkalarınca. İçerisi sahaf gibidir. Üstelik alelade kitaplar yoktur, iyi kitaplar vardır ve fakat bu kitaplar insana bir çayın maliyetini birkaç saatle ödettirebilecek kadar ilgi uyandırabilen cinstendir.

Mekan'a "tok karna" gelin. Çayı çok güzel buranın. Demli, lezzetli, tok ve sert, damakta kendini hissettiren bir çayı var. Eğer çay siparişi verirken menüdeki kaçak çayı seçerseniz (Ahmed Tea idi sanırım) saydığım özellikleri kuvvetlendirilmiş bir çay içersiniz.

Mekan'a aç karna geldiyseniz kuru fasulyesini yiyin sonra çay söylersiniz.

İçeride satılmayı bekleyen bir papağan vardır. İmkanınız varsa satın alırsınız.

5
S.. A..
Çok uygun biryer yemekleri lezzetli ve nargilesi gerçekten 10 numara tavsiye ederim ortami huzurlu güzel
5
Z..... Z....
Yeni mekanına ilk kez gittim. Terasta manzarası vardı, farklı bir ruhu vardı. Şimdi daha bir ayrı ruhu var. Sakin ortamı ile kitapseverlerin ve çalışma yapmak isteyenlerin favori mekanı olabilir. Fiyatları her bütçeye uygun, Kızılay'da gidilebilecek nezih bir mekan.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım