Yükleniyor...
3.7 Puan
3 Yorum

Paşa Restaurant

Birlik Mahallesi, 457. Sokak, No 21/A, Çankaya, Ankara
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Arap
Ortalama tutar İki kişi için : 35.00 TL
Neler var?
  • Akşam yemeği uygun.
  • Kredi Kartı
  • Alkol bulunmaz.
  • Paket Servisi
  • Lunch menü var
  • Klimalı
  • Dış mekan var.
Yorumlar (3)
4
M.. G....
Böyle mutfakların yaygınlaşması gerekiyor. Arap'ların mutfak kültürü bize çok uzak değil sadece daha çok baharatlı ve daha büyük porsiyonlar. Mutlaka Ayda 1 gidilmesi gereken bir mekan. Kendini yurt dışında gibi hissediyorsun elemanlar hep Arapça konuşuyor. Çatpat Türkçe biliyorlar eğlenceli:)
4
H.... H....
Nice falafel durum and great service! It can be tough to find vegetarian options in cafes so this was great. Convenient for a quick lunch and I'm sure it gets busy in the evening.
3
U... U...
Burayı ilk keşfettiğimde içeriği ve menüsünü merak etmiştim.Ankara için farklı bir mutfak farklı bir kültür olduğu oldukça anımsanır bir durum.Arap mutfağı aslında bize o kadarda uzak bir mutfak sayılmaz bazı konularda onların sembosa adlı börekleri bizim muska böreğimize cok benziyor.Kebbedenilen içli köfteleri içindeki tarcınla ve nohutla bizimkinden biraz daha farklılık gösteriyor.Benzer bir lezzette yine bulgurdan yola cıkılmış falefal denilen içli köfte benzeri turde olan bulgur ürünü.Birde arap lavaşı bulunuyor ve cok cüzzi bir rakama satılıyor ve denenmesi gerektiğini düşünüyorum.Arap mutfağının vazgeçilmezi olan humus ise oldukça lezzetli ve arap lavaşıyla iyi bir kombinasyon sayılabilir.Mezelerinde cok değişik tatlar arayamıyoruz çünkü evimizde de sürekli denediğimiz şeyler var farklı adlarda örneğin tabbule,babagannuş,mutebbel yine patlıcanla yapılan ürünler evimizde sıkca yaptıgımız istisna olarak tabbule ve humus farklı olsada çok özenli bulamadım bu mezeleri.İnsanların gelip farklı bir mutfak görmesi için bir öğle veya akşam yemeği için ana yemek,meze ve ara sıcaklarını tatmalı ve denemeli..
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım