Yükleniyor...
3.2 Puan
19 Yorum

Kayseri Meşhur Tepsi Mantıcı

Birlik Mahallesi, 435.Cadde, No 42/D, Çankaya, Ankara
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Türk
Ortalama tutar İki kişi için : 60.00 TL
Telefon 0312 4963838
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Alkol bulunmaz.
  • Akşam yemeği uygun.
  • Lunch menü var
  • Kapalı alan var.
Yorumlar (19)
3
S... K...........
Mantidan once gelen patates salatasi cok yavandı tatsızdı,mantının tadı cok guzel fakat fiyatlar cok yuksek,garsonlar cok ilgili degil bir kere denenebilir
3
E... Y.
Fiyatları bence baya pahalı. Fakat bu fiyatlarla müşteri buluyorlarsa bize bir şey demek düşmez. Kayserili olarak mantı için bu kadar para vermek bana garip geliyor olabilir : ). Tepsi mantısı güzel değişik bir yemek ve bir defalığına gidilebilir. Kişi başı mantı 50 TL civarında sadece buradaki fiyatlama biraz iyimser kalmış.  Sanırım her gelene sipariş verdiğinde yemeği pişirmeye başlıyorlar nispeten geç geliyor ama sıcağıyla geliyor. O bölgede iseniz çok alternatif olmadığı için gidilebilir fakat bir daha bu yemek için gideceğimi sanmıyorum.
3
E... Y.
Fiyatları bence baya pahalı. Fakat bu fiyatlarla müşteri buluyorlarsa bize bir şey demek düşmez. Kayserili olarak mantı için bu kadar para vermek bana garip geliyor olabilir : ). Tepsi mantısı güzel değişik bir yemek ve bir defalığına gidilebilir. Kişi başı mantı 50 TL civarında sadece buradaki fiyatlama biraz iyimser kalmış. 
Sanırım her gelene sipariş verdiğinde yemeği pişirmeye başlıyorlar nispeten geç geliyor ama sıcağıyla geliyor. O bölgede iseniz çok alternatif olmadığı için gidilebilir fakat bir daha bu yemek için gideceğimi sanmıyorum.
1
A... O.....
Yorumlar üzerine deneyelim diye ilk kez gittiğimiz mekan. Mantının ucuz olmadığı bir mekan olmasına rağmen verilen hizmet ucuz ve kalitesiz. Yaptığın işi sevmiyorsan yapmamalısın. Çocuğumun midesi rahatsız olması sonucu masada çıkardı çektiğimiz tepkiyi anlatamam. Bırak bir daha gitmeyi önünden geçmem.
2
D...... D......
48 tlye bir kücük tepsi mantısı yemek isterseniz gelin biz bir daha gelmeyeceğiz.. kola da 6 tl bu arada. Mekan dar ve tıklım tıklım akşam saatlerinde yer bulamama gibi bir sıkıntı çekebilirsiniz..mantının yanı sıra patates salatası gelir beş dilim ekmek..
5
H............... H...............
Servis hızlı. Çalışanlar saygılı. Yemekler ise çok çok lezzetli. Özellikle mantısına hayranım.. Fiyatlar ise ortalamanın üstünde. Ama bu lezzete değer diye düşünüyorum
1
B... Ö....
Hayal kırıklığına uğrarsınız. Tepsi mantı fırınlanır bilen bilir. Fırınlanmamış çiğ hamuru haşlayıp getiriyorlar. Neden fırınlanmamış mantınız deyincede yoğunluktan diyorlar. Pideciler nasıl pişirip getiriyor o zaman. Bir porsiyon mantıya 38 tl verip hiç beğenmedim.
4
N.... N....
İftar için Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki yerine gittik. Ortamı şık, çalışanları düzgün insanlar. Oruç açmak için masaya koydukları meyve kurularına bayıldım. Çorbası fazla kimyonlu ve körili olmanın dışında iyiydi. Az çorba yapmıyor olmaları biraz üzdü çünkü iki kişi için biraz fazla yemek söylemişiz. Mantı iki kişiyi rahatça doyurur, yağlamanın fotoğrafta sadece çeyreğini görüyorsunuz çünkü dayanamayıp yedik :) o da oldukça doyurucu. Salatası için daha kaliteli bir sos düşünmeleri gerek. Yeri arabasız ulaşması zor bir yer olmasa sıkça giderdim sanırım.
3
U... U...
Şuan için Ankara'da kısıtlı sayıda bu kalitede mantı yapan yer var. Çok fazla tavsiye almasamda evime yakın olmasından dolayı buraya giderek meşhur tepsi mantısını tatmak istedim . Fiyat-kalite dengesi birçok kişinin kafasında belkide ufak soru işaretleri bırakabilir olsada iyi bir tepsi mantısı yiyeceğinizin garantisini veririm. Mantı gelmeden önce ekmek ve patates salatası servis ediliyor. Yeterince doyurucu bir sefer olacağını garanti ederim sizlere. Gidip mantıyla doymayı amaç edenlerin veya lokal mutfağımızın önemli anataşlarından mantıyı deneyerek farklı olmasada kaliteli bir lezzet tatmak isteyen kişilere tavsiye etmek isterim.
2
G.... L........
Uzun uzun yazacaktım ama Mustafa Kemal Mahalesindeki şubeleri için  özet geçeyim. Tepsi mantısı lezzetsiz ve özensizdi. Mantı hamurunun üstüne  (baharatsız soğansız) yavan kıyma serpilmiş gibiydi. Yani o resimlerde gördüğünüz güzel şekilli hamurların içi boş üstlerinde tane tane kıyma  duruyor ama kıymalar  top top değil sanki bolonez sos gibi nedense.   Tepsi mantının porsiyonu 38 TL ( dana kıymalı) kuzulusu kırk küsür tam hatırlayamadım.  Normal mantısı 28 TL . onun da bir numarası yok ayrıca Kayseri'de yediğim mantılar ile alakası yok .Tatsız tuzsuz bir mantıyı lüks dekore edilmeye çalışılmış bir yerde yemek istiyorsanız sizin için uygun mekan. Yoksa tat olarak mahalle aralarında  bulunan teyzelerin gözünüzün önünde mantı yaptığı  küçük restorantların mantısı daha lezzetli :)
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım