Yükleniyor...
3.6 Puan
14 Yorum

Tatlıcı Gönül Kardeşler

Tepebağ Mahallesi, Çakmak Caddesi, Nalbant Halil Sokak, No 01960, Seyhan - Adana
Kategoriler Tatlıcılar
Mutfaklar Tatlılar
Ortalama tutar İki kişi için : 0.00 TL
Telefon 0322 3630135
Neler var?
  • Klimalı
  • Tatlı ve Pasta
  • Dış mekan var.
Yorumlar (14)
2
M..... M.....
Açıkçası İstanbul’dan giderken kesin burada bir halka tatlısı yemeliyim dedim. İlk olarak fıstıklı halka tatlısı yedim fıstık tadı alamadım desem yeridir. Sonra normal halka tatlısı yedim bir heves ama maalesef onu da beğenemedim. İstanbul Fatih’teki Adana tatlıcılık Adana’da olmasa da mükemmel yapıyor onu geçmeyi bırakalım yanına bile yaklaşmıyor tatlısı...
3
R..... R.....
Abartıldığı kadar lezzetli değil. Her şehirde böyle normal lezzette tatlılar bulabilirsiniz. Konsept olarak, mekânın tezgâhındaki kağıtlardan birini alarak, istediğiniz tatlıyı yiyebiliyorsunuz. Adana'da sokaklarda ve caddelerde yürüdüğünüzde, bu tip tatlı satan işletmelerin aynı konsepte sahip olduğunu görebilirsiniz. İçlerinden, buradan daha lezzetli tatlılara sahip bir işletme mutlaka vardır. Tatlıların içinden karakuş tatlısı, cevizli taş kadayıf ve midye baklavayı tatma olanağı buldum. Cevizli taş kadayıf ve midye baklavanın lezzeti üç yıldızlık. Karakuş tatlısının lezzeti dört yıldızlık. Üç adet tatlının toplam fiyatı beş lira.
3
B..... K.......
Unlu diye aldik, fena degil. Bir tane tas kadayif yetiyor da artiyor. Ya da biz serbetli tatli sevmiyoruz. Tulumbasini da denedik. Istanbulda daha guzelleri var.
5
B..... B......
Büyüksaat'te kebap sonrası klasik tatlı yeme yerimiz.Ayakta ye-yediğini öde konsepti çok hoş.Tatlıların her biri çok lezzetli ama benim favorim her zaman tulumba oldu.
5
Y.......... M......
Çakmak Caddesi ve Seyhandaki şubelerinde Yedim.İstanbul’dan Adana’ya her gidişimizde mutlaka buraya sürekli uğruyor ve o güzel tatlılarından sıcak sıcak yeme fırsatı elde ediyoruz. buradaki tatlıları yedikten sonra İstanbul’da bir daha Tatlı yemeyi cesaret edemiyoruz.
4
G..... K...
Cevizli taş kadayıfına bayıldım. Fıstıklısı biraz ağır geldi. Buradaki taş kadayıf yüzünden artık İstanbul'da taş kadayıf yiyemeyeceğim. Alakası yok çünkü.
4
G...... İ....
Tek favorim Fıstıklı halka tatlısı.Geri kalan tatlılar sıradan...Ama Fıstıklı halka tatlısı mutlaka denenmeli.Birde tatlı üstüne erik suyu çok güzel oluyor.
5
H..... Y.....
Adana nın bir başka efsanesi..ayaküstü sıcacık taptaze tatlını ye yoluna devam et..benim favorim cevizli taç kadayıf..tadına doyum olmaz..pamuk yağında kızartıldığı için başka hiç bir yerde bu leZzeti bulamaSınız..
3
Y................. Y.................
tatlıları ile öne çıkıyorlar ama son zamanlarda eski kalitesi yok taş kadayıf cevizlisi eski tadında değil her zaman geldiğim de giderdim ama artık yeni mekanlara yönelcem
5
T..... Ç.........
Adana’nın sevilen tatlıcılarından Gönül Kardeşler, Küçük Saat’in oradaki şubelerine gittim ben. Bir taş kadayıf bir de fıstıklı halka tatlısı istiyorum normal halka tatlısı da var ama fıstıklı olanın hamurunda ve üzerinde fıstık varmış onu öneriyorlar ikisinin de tadı çok güzel ne öyle ağız kamaşması ne mide yanması yok hiçbiri yok gayet güzel çıtır çıtır şiresi kıvamı yerinde. Tezgâhta daha önce görmediğim bir tatlı dikkatimi çekiyor adı gönül bohçasıymış içi kaymak ve fıstık bir tane denemek istiyorum çok çok güzel! Yumuşacık ısırınca kaymak ağzınıza akıyor mutlaka tadın derim. Tüm tatlıları tane ile alabiliyorsunuz aklınızda olsun. Evet, Adana’da pek çok yerde halka tatlısı ve taş kadayıf var ama Gönül Kardeşler’de çekinmeden güvenerek yiyebilirsiniz.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım