Yükleniyor...
4.6 Puan
20 Yorum

Yeni Uğur Cezerye

Bakırcılar Çarşısı Büyük Saat Seyhan, ADANA
Kategoriler Tatlıcılar
Mutfaklar Tatlılar
Ortalama tutar İki kişi için : 15.00 TL
Telefon 0322 3517267
Yorumlar (20)
5
O A....
Türkiye de en güzel ve lezzetli lokum çeşitleri nin bulunduğu nadir yerlerden birisi . Cevizli sucuk ve cezerye de tek geçerim.
5
Y...... Y......
Kocaman bir dükkan düşünün. İçi cezerye, lokum ve helva dolu. Cezeryeler gözünüzün önünde hazırlanıyor. Tatmak serbest herşeyi. Lokumlar lezzetli ve çok çeşitli
4
G..... K...
Meşhur Madonna lokumu nedeniyle listemize giren Yeni Uğur Cezerye, cezeryesi ile de oldukça başarılıymış. Hatta, biraz tatlı gelen Madonna lokumundan da daha güzeldi. Bir gün öncesinde ziyaret ettiğim Mersin'den taşıdığım kilo kilo cezeryelere üzüldüm. Hiç gerek yokmuş. Helvalarda da gözüm kaldı ancak alamadım. Kısmet bir dahaki sefere.
4
M.... Y.......
gördüğünüz her çeşidi tadabileceğiniz bir cezeryeci ve sadece cezeryesi de yok.Cevizli,fındıklı cezeryenin tadı klasik fıstıklıdan bambaşka.hangisinden alacağınızı şaşırıyorsunuz.Gerçekten buradaki olumlu eleştirinin hakkını veriyorlar.
5
T..... Ç.........
İçinde ne olduğu belirsiz, katkı maddeli şekerlemelere hayır! Geleneksel tatlı ve şekerlemelere evet! Adana'dayız ama Mersin'in meşhur cezeryesini Mersin'deki kadar güzel yapan bir yer var! Benim gibi tatlı sevenlerdenseniz cezeryeyi bilirsiniz, havuç lokumu gibi bir şey! Ben Yeni Uğur Helvacısı'nın cezeryesine bayıldım! Cezerye dışında envai çeşit kendi yaptıkları şekerlemeler var en ünlülerinden birisi de Madonna Lokumu. Madonna'nın son albümündeki Candy Shop şarkısında geçen Turkish Delight ifadesine ithafen Adana Yeni Uğur Helvacısı'nın sahibi Adnan Özdoğru Bey bir kutu lokum yaptırıp Madonna'ya göndermiş! Malum bir süredir Yunanistan lokumu sahiplenmeye çalışıyor, Adnan Bey de kendince bir şeyler yapmak istemiş. Lokumları görünce şaşıran Madonna bir teşekkür mektubu yazıp beğenisini sunmuş! İşte o lokumlar bu lokumlar fıstıklı, fındıklı, ballı çeşitleri var biz denedik ve Madonna kadar beğendik. Türk Lokumu'nun kötü olması düşünülemez zaten. İçeride bir makine var, bu makina ile susamlar tahine dönüştürülüyor, taze taze sıcak sıcak! Gözünüzün önünde yapıldığı için hem içiniz rahat hem taze taze alıp tüketebilirsiniz!
5
T..... Ç.........
İçinde ne olduğu belirsiz, katkı maddeli şekerlemelere hayır! Geleneksel tatlı ve şekerlemelere evet! Adana'dayız ama Mersin'in meşhur cezeryesini Mersin'deki kadar güzel yapan bir yer var! Benim gibi tatlı sevenlerdenseniz cezeryeyi bilirsiniz, havuç lokumu gibi bir şey! Ben Yeni Uğur Helvacısı'nın cezeryesine bayıldım!
Cezerye dışında envai çeşit kendi yaptıkları şekerlemeler var en ünlülerinden birisi de Madonna Lokumu. Madonna'nın son albümündeki Candy Shop şarkısında geçen Turkish Delight ifadesine ithafen Adana Yeni Uğur Helvacısı'nın sahibi Adnan Özdoğru Bey bir kutu lokum yaptırıp Madonna'ya göndermiş! Malum bir süredir Yunanistan lokumu sahiplenmeye çalışıyor, Adnan Bey de kendince bir şeyler yapmak istemiş. Lokumları görünce şaşıran Madonna bir teşekkür mektubu yazıp beğenisini sunmuş! İşte o lokumlar bu lokumlar fıstıklı, fındıklı, ballı çeşitleri var biz denedik ve Madonna kadar beğendik. Türk Lokumu'nun kötü olması düşünülemez zaten.

İçeride bir makine var, bu makina ile susamlar tahine dönüştürülüyor, taze taze sıcak sıcak! Gözünüzün önünde yapıldığı için hem içiniz rahat hem taze taze alıp tüketebilirsiniz!
5
Y................. Y.................
binbirçeşit tatlıları mı desem cezeryelerimi lokumları mı ne desem bilemiyorum adananın tek hakimi bence burası adana'ya gelipte buradan cezerye götürmeye herhalde çok azdır ????????????
5
Y................. Y.................
binbirçeşit tatlıları mı desem cezeryelerimi lokumları mı ne desem bilemiyorum adananın tek hakimi bence burası adana'ya gelipte buradan cezerye götürmeye herhalde çok azdır
5
G..... G.......
Adana,Mersin,Tarsus bölgesinde geldiğimde almadan gitmediğim Cezerye yi en iyi burada buldum.1946 dan bu yana ayakta durmasının sebebi de bu olmalı.Tebriği hakediyorlar.Lezzet on numara...
4
A.. A..
1940'tan beri hizmet veriyor. Cezeryenin içeriği envai çeşit. Fıstık, ceviz, fındık... Her biri leziz. Lokumları da denedim hepsi iyi kovamlı.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım