Yükleniyor...
4.6 Puan
26 Yorum

Börekçi Rıza

Alidede Mahallesi , Saydam Caddesi, 29006. Sokak, No 13, Seyhan, Adana
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Börek
Ortalama tutar İki kişi için : 20.00 TL
Telefon 05324253597
Neler var?
  • Nakit Ödeme
  • Gel-Al
  • Alkol bulunmaz.
  • Akşam yemeği uygun.
  • Kapalı alan var.
  • Atıştırmalıklar
Yorumlar (26)
3
K....... K.......
Öncelikle mekan çok sapa. Girmek için çok uğraşmanız gerekiyor. Dükkanda ise korona virüs tedbirlerine riayet eden kimse görmedim. Börek fena değil. Peynirli böreği daha çok beğendim. Yolunuz düşerse uğrayabilirsiniz.
4
M... N
Kendileri sadece gece börekçisi değildir efendim vakıflar sarayında sabahın erken saatlerinde tezgahta da satarlar bu nefis böreği. Yakalayabilirseniz tezgahtan alıp yemesi daha keyifli. Pişirim için kendilerine ayrı bir fırın yapmışlar bu sebeple diğer börekçilerden ayrılıyor burada yediğinizin tadını başka bir yerde bulamayabilirsiniz. Böreklerinde tereyağ kullanmıyorlar bildiğim kadarıyla ama yağlı börekleri var çok yağ sevmiyorsanız rahatsız edebilir. Kıymalı olanın harcı pek bu yörenin harcı değil aslında Arnavut göçmenleri belki de bundan kaynaklanıyordur. Peynirli de ise ezine ve kaşar olduğunu düşünüyorum. İnanılmaz bir lezzet. Porsiyonu büyük fiyat ve doyum açısından tatmin edici Pek bir Güler yüz beklemeyin ya da ilgi alaka. Yediğinizin lezzetini aldığınızda çok da umurunuzda olmayacak zaten
4
M... N
Kendileri sadece gece börekçisi değildir efendim vakıflar sarayında sabahın erken saatlerinde tezgahta da satarlar bu nefis böreği. Yakalayabilirseniz tezgahtan alıp yemesi daha keyifli. Pişirim için kendilerine ayrı bir fırın yapmışlar bu sebeple diğer börekçilerden ayrılıyor burada yediğinizin tadını başka bir yerde bulamayabilirsiniz. Böreklerinde tereyağ kullanmıyorlar bildiğim kadarıyla ama yağlı börekleri var çok yağ sevmiyorsanız rahatsız edebilir.
Kıymalı olanın harcı pek bu yörenin harcı değil aslında Arnavut göçmenleri belki de bundan kaynaklanıyordur.
Peynirli de ise ezine ve kaşar olduğunu düşünüyorum. İnanılmaz bir lezzet.
Porsiyonu büyük fiyat ve doyum açısından tatmin edici
Pek bir Güler yüz beklemeyin ya da ilgi alaka. Yediğinizin lezzetini aldığınızda çok da umurunuzda olmayacak zaten
5
O....... K........
Gece börekçisi olan Börekçi Rıza akşam 7-8 gibi açıp sabaha karşı 4te kapanıyor. Herkes akşam börek yemeye alışık olmayabilir ama benim gibi göçmen kökenliyseniz börek bir yaşam tarzıdır ve her zaman yenebilir. İnstagram sayesinde Adana börekçiler fenomen oldular. Adana’da gayet güzel börek yapsalarda diğer yerlerde bu lezzeti ve hizmeti sağlayamıyorlar. Bu yüzden Adana’ya giden birçok kişi bu yüzden börekçilere tavırlı yaklaşıyor. Buraya akşam gelip gönül rahatlığıyla börek yiyebilirsiniz. Kıymalı böreği gayet lezzetli ama peynirli böreği gerçekten muhteşem.
5
O....... K........
Gece börekçisi olan Börekçi Rıza akşam 7-8 gibi açıp sabaha karşı 4te kapanıyor. Herkes akşam börek yemeye alışık olmayabilir ama benim gibi göçmen kökenliyseniz börek bir yaşam tarzıdır ve her zaman yenebilir.
İnstagram sayesinde Adana börekçiler fenomen oldular. Adana’da gayet güzel börek yapsalarda diğer yerlerde bu lezzeti ve hizmeti sağlayamıyorlar. Bu yüzden Adana’ya giden birçok kişi bu yüzden börekçilere tavırlı yaklaşıyor.
Buraya akşam gelip gönül rahatlığıyla börek yiyebilirsiniz. Kıymalı böreği gayet lezzetli ama peynirli böreği gerçekten muhteşem.
4
Y...... D....
Adana'ya gidenlerin denemek istediği mekanlardan biri... Kıymalısını da peynirlisini de tatma imkanı buldum, kıymalı börek de kullanılan iç harcını çok beğendiğimi söyleyemem, harcın özel bir lezzeti olmadığı kanısındayım. Peynirli börek de kullanılan peynir harcı bildiğim kadarıyla üç peynirin karışımından oluşuyor, ancak kaşar tadı ağırlıklı. Tadı daha yoğun olan bir peynir bu böreğe daha çok yakışabilirdi, Böreğin en güzel yanı hamuru ve kıtır kıtır pişirilmiş olması. Klasik su böreğinde kullanılan tereyağı yerine ayçiçek yağı kullanılıyor. Klasik adana yemek kültürüne bir alternatif bir seçim olabilir...
5
B..... B......
Yediğim en güzel börek,Adana’da böyle bir yer olduğu için çok mutluyum.Herkes denemeli gerçekten,fiyatlar uygun personel ilgili????????????????????????????????
5
B..... B......
Yediğim en güzel börek,Adana’da böyle bir yer olduğu için çok mutluyum.Herkes denemeli gerçekten,fiyatlar uygun personel ilgili
5
S.... Y....
Yediğim en ama en güzel börek.. Kıymalı olanın harcı çok lezzetliydi, soğanlı salçalı. Ama asıl meşhur olan peynirli olan :) Adana ya giden herkes muhakkak gidip yemeli !!!
5
S.... Y....
Yediğim en ama en güzel börek.. Kıymalı olanın harcı çok lezzetliydi, soğanlı salçalı. Ama asıl meşhur olan peynirli olan :)
Adana ya giden herkes muhakkak gidip yemeli !!!
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım